DPS LUBUCZEWO DPS LUBUCZEWO

Szukaj:Szukaj: »

 

 

UDZIAŁ W XIII OGÓLNOPOLSKIM ZJEŹDZIE MASKOTEK W ROWACH

13-14 lipca 2019 roku

'Lubuś' - maskotka Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie wzięła udział w XIII Ogólnopolskim Zjeździe Maskotek w Rowach zorganizowanym przez Gminę Ustka i Centrum Kultury Gminy Ustka. Żabka zaprezentowała się w barwnej paradzie ulicami Rowów, w prezentacji scenicznej, a także bawiła się z dziećmi w Parku Kultury i Wypoczynku w Rowach. DPS Lubuczewo wystawił również swój namiot animacyjny - były w nim prace Mieszkańców Domu wykonane podczas terapii zajęciowej, kolorowe balonowe miecze, kwiatki, serduszka i pieski, malowanie twarzy oraz wykonywanie pamiątkowych zdjęć w strojach teatralnych. W głosowaniu publiczności na 'Maskotkę Naj...' spośród 25 maskotek z całej Polski 'Lubuś' zajął bardzo wysokie siódme miejsce! To ogromne wyróżnienie dowodzi, iż pluszak zyskał sympatię dzieci i dorosłych biorących udział w wydarzeniu, które było doskonałą okazją do promocji działań rehabilitacyjnych DPS Lubuczewo.

 

 

III FESTIWAL GIER PLANSZOWYCH 'CHIŃCZYK' 

12 lipca 2019 roku

Mieszkańcy DPS Lubuczewo kolejny raz wzięli udział w Festiwalu Gier Planszowych 'Chińczyk', który odbył się w Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku. Wśród kilku drużyn nasi panowie: Czesław, Grzegorz, Kamil i Rafał dzielnie walczyli o wejście do finału i puchar festiwalu. Każdy uczestnik wydarzenia otrzymał pamiątkowy dyplom i medal za udział. Zawody upłynęły w charakterze ducha walki fair play i w pełnej sympatii do przeciwnika. Zabawoterapia jest jedną z form terapii zajęciowej, a gra w popularnego 'Chińczyka' doskonale realizuje jej założenia.

 

 

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

03 lipca 2019 roku

Kolejne comiesięczne spotkanie z cyklu Dyskusyjnego Klubu Książki obfitowało w dyskusję na temat książki ks. Jana Kaczkowskiego pt. 'Życie na pełnej petardzie'. Klubowicze zastanawiali się, czy warto brać życie takim, jakim ono jest, a może warto brać je pełnymi garściami. Po obejrzeniu filmu o ks. Kaczkowskim wszyscy zgodnie stwierdzili, że jego chęć pomocy innym była ogromna. Kolejny raz spotkanie DKK dotknęło istotnych wartości, nad którymi się zastanawiano.

 

 

ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE - KARAOKE

03 lipca 2019 roku

Mieszkańcy naszego Domu bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach umuzykalniających, które poprawiają nastrój i niwelują wszelkie niepotrzebne napięcia. Tym razem wszyscy zgromadzeni śpiewali ulubione utwory. Każdy mógł zaprezentować dowolną liczbę swoich piosenek. Dominowały utwory popularne, ale z różnych gatunków - od biesiadnych po disco i dance. Spotkanie muzyczne minęło w swobodnej atmosferze i pozytywnie nastroiło na dalszą część dnia.

REKREACJA - ZBIERANIE RUNA LEŚNEGO

 

 

PLENER FOTOGRAFICZNY

27 czerwca 2019 roku

Członkowie 'Klubu Fotograficznego' DPS Lubuczewo wybrali się na kolejne zajęcia w plenerze. Tym razem postanowili uwiecznić na swoich fotografiach okoliczne piękno lasu i roślin. Instruktorzy zadbali o właściwe wykonywanie zdjęć, a uczestnicy wyprawy skutecznie poszukiwali odpowiednich ujęć do zdjęć. Zajęcia fotograficzne są uzupełnieniem oferty terapeutycznej naszego Domu w ramach rehabilitacji społecznej. Połączone są ze spędzaniem czasu wolnego na świeżym powietrzu, czyli rekreacją.

 

 

QUIZ SPORTOWY

26 czerwca 2019 roku

Pasje naszych Mieszkańców są różnorodne, dlatego też staramy się realizować je wszystkie. W tym dniu pan Cezary zrealizował swoją, a mianowicie przeprowadził Quiz Sportowy o tytuł 'Mistrza wiedzy sportowej DPS Lubuczewo'. Skrupulatnie przygotował trudne i wymagające pytania. Dwadzieścia osób wzięło udział w turnieju. Jego wyniki były dość zaskakujące - w finale spotkali się sami panowie. Ostatecznie zwyciężył pan Ernest, przed panem Adamem, Józefem, Franciszkiem i Romanem. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, smycze oraz słodkie upominki.

 

 

SPOTKANIE AUTORSKIE W RAMACH DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI W OBJEŹDZIE

25 czerwca 2019 roku

Mieszkańcy naszego Domu uczestniczyli w wyjątkowym Dyskusyjnym Klubie Książki, podczas którego odbyło się spotkanie autorskie z popularną pisarką panią Agnieszką Lingas - Łoniewską - autorką ponad 30 bestsellerowych powieści z gatunku romansu i sensacji. Podczas wydarzenia odbyła się nie tylko prezentacja autorki, rozmowa o jej życiu i dokonaniach artystycznych, ale i promocja najnowszej książki pisarki pt. 'Bezlitosna siła. Kastor'. Uczestnicy spotkania mogli zadawać pytania, robić zdjęcia i prosić o autografy swojej ulubionej pisarki.

ZAJĘCIA MALARSKIE W PLENERZE

 

 

OGNISKO Z OKAZJI DNIA OJCA

24 czerwca 2019 roku

Dzień Ojca stanowi bardzo ważne święto w kalendarzu wydarzeń terapeutycznych DPS Lubuczewo, dlatego też staramy się organizować ten czas w wyjątkowy sposób. W tym roku z racji pięknej pogody postanowiliśmy zorganizować uroczyste ognisko, w trakcie którego celebrowaliśmy Dzień Ojca. Oprócz okazjonalnych życzeń, była rekreacja na świeżym powietrzu i przede wszystkim dobra zabawa. Był to czas radosny, pełen pozytywnego nastawienia do siebie nawzajem. Ognisko integracyjne okazło się być doskonałą formą spędzenia czasu wolnego.

 

 

UDZIAŁ W III FESTIWALU FOLKLORYSTYCZNYM 'ZIEMIA SŁUPSKA' I GALI 'BIAŁEGO BOCIANA' 2019

16 czerwca 2019 roku 

Mieszkańcy naszego Domu skorzystali z zaproszenia i uczestniczyli w III Festiwalu Folklorystycznym 'Ziemia Słupska'. Obejrzeli liczne występy wokalne i taneczne. Byli również świadkami wręczania dorocznych nagród Starosty Słupskiego w dziedzinie kultury. Miło nam poinformować, iż jedną z trzech głównych nagród za całokształt pracy twórczej, czyli 'Białego Bociana', otrzymał instruktor kulturalno-oświatowy DPS Lubuczewo pan Krzysztof Surowiec. Jest to nagroda za pracę z grupami teatralnymi naszego Domu. Wyróżnienie to potwierdza poziom artystyczny naszego zespołu, który w kilka lat zdobył kilkadziesiąt nagród teatralnych. 

 

 

FESTYN INTEGRACYJNY MIESZKAŃCÓW DPS LUBUCZEWO I GRUPY WSPARCIA Z GMINY SŁUPSK

13 czerwca 2019 roku

Tego dnia odbyło się fantastyczne i bardzo ważne dla nas wydarzenie. Nastąpiła bowiem współpraca i integracja dwóch środowisk - Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie i Grupy Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami z Gminy Słupsk. Nasi Mieszkańcy zaprosili gości na Piknik Integracyjny, który odbył się na terenie DPS Lubuczewo. Odbyły się liczne gry i zabawy. Były zawody sportowe, m.in. rzuty do celu, rzuty do kosza, strzały na bramkę, tor przeszkód: ręka, noga, pupa, jak również zabawy integracyjne, m.in. 'serce szczęścia', malowanie kwiatków na stretchu, 'koło szczęścia' z trudnymi i podchwytliwymi pytaniami oraz poszukiwanie ukrytego skarbu. Wszyscy zgromadzeni tańczyli i bawili się w rytm swoich ulubionych przebojów. Kilka godzin integracji i rekreacji na świeżym powietrzu przy smakołykach z grilla sprawiły, że poczuliśmy wspólnotę, którą warto kontynuować. Świadczyć o tym mogą uśmiechy zgromadzonych. Potwierdzają to organizatorzy, czyli Wójt Gminy Słupsk - pani Barbara Dykier oraz Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie - pani Monika Bill.  

 

 

II MIEJSCE W VII ZAWODACH WĘDKARSKICH O 'PUCHAR ZŁOTEJ RYBKI' OSTRÓW MAUSZ 2019

12 - 14 czerwca 2019 roku

Członkowie szkółki wędkarskiej 'Rybołów' z DPS Lubuczewo kolejny raz wzięli udział w zawodach wędkarskich o 'Puchar Złotej Rybki'. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i teraz zaliczani byli do grona faworytów do ostatecznego zwycięstwa. Nasi Mieszkańcy nie zawiedli! Po wyczerpujących i trudnych zawodach zajęli doskonałe II miejsce!!! Kolejny raz stanęli na podium w końcowej klasyfikacji! Jesteśmy dumni, że pasja i talenty naszych podopiecznych skutkują tak wpsaniałymi osiągnięciami. Oprócz zawodów wędkarskich, wszyscy uczestnicy mogli miło spedzić czas, integrując się i bawiąc w ośrodku rehabilitacyjnym Ostrów Mausz.

 

 

FESTYN INTEGRACYJNY W KOBYLNICY

08 czerwca 2019 roku

Tego dnia uczestniczyliśmy w festynie integracyjnym zorganizowanym przez naszych przyjaciół z Zakładu Opiekuńczo - Leczniczo - Psychiatrycznego w Kobylnicy. Była zabawa w rytm największych polskich przebojów, loteria fantowa, wata cukrowa, popcorn, pyszności nie tylko z grilla i mnóstwo słodkości. Najważniejsza była nie tylko wspaniała zabawa, ale i integracja z osobami z różnych placówek wsparcia dla ludzi z niepełnosprawnościami.  

 

 

OGÓLNOPOLSKI MITING LEKKOATLETYCZNY - FESTIWAL RZUTÓW DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH OSTRÓW MAUSZ 2019

06 - 07 czerwca 2019 roku

Sportowcy z DPS Lubuczewo uczestniczyli w Ogólnopolskim Mitingu Lekkoatletycznym - Festiwalu Rzutów dla Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w kompleksie rekreacyjnym Ostrów Mausz. Miting zorganizowany został przez Stowarzyszenie Rehabilitacyjno - Sportowe 'Szansa - Start Gdańsk'. Nasz Dom reprezentowali zarówno panowie, jak i panie. Ogromym sukcesem było zdobycie II oraz III miejsca w dwóch konkurencjach sportowych. Oprócz zawodów i walki w duchu fair-play, nasi podopieczni spędzili czas odpoczywając nad jeziorem Mausz. Odbyła się również zabawa integracyjna i uroczyste podsumowanie zawodów. Kolejny raz Mieszkańcy naszego Domu udowodnili, że mają ogromnego ducha do zmagań sportowych.

 

 

XIX DNI GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI I WALKI Z DYSKRYMINACJĄ W SŁUPSKU

05 czerwca 2019 roku

Mieszkańcy DPS Lubuczewo uczestniczyli w XIX Obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami i Walki z Dyskryminacją w słupskim Parku Kultury i Wypoczynku. Oprócz okolicznościowych wystaw i stoisk, był przygotowany poczęstunek, pokaz strażacki i wojskowy, a także odbyły się prezentacje artystyczne. Na scenie w parku kultury nasz Dom reprezentowali soliści - pani Lidia, która wykonała utwór 'Tylko w Twoich dłoniach' oraz pan Janusz z piosenką 'Kaszubskie jeziora'. Byliśmy dumni z naszych wokalistów, którzy umilili czas wszystkim zgromadzonym. 

WYCIECZKA DO ROWÓW - 04 czerwca 2019 roku

TERAPIA ZAJĘCIOWA - DECOUPAGE

TERAPIA ZAJĘCIOWA - MASA SOLNA

MUZYKOTERAPIA - KARAOKE

 

 

DZIEŃ MATKI

27 maja 2019 roku

Dzień Matki jest wyjątkowy. Każdą mamę należy kochać zupełnie bezwarunkowo. Dlatego też pamiętamy o mamach w naszym Domu i każdego roku organizujemy spotkanie kulturalne w okolicach 26 maja. Tego dnia były okazjonalne życzenia, wiersze i anegdoty. Nie zabrakło dobrego humoru, w który wprawiły zaprezentowane kabarety. Czas osłodziły pyszne ciasta, kawa, cukierki i ciasteczka. W ten sposób każda mama mogła poczuć się wyjatkowo i wspólnie powspominać najpiękniejsze chwile ze swoimi pociechami.

 

 

XXIX REGIONALNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI 'NIEPRZETARTEGO SZLAKU' W LUBANIU W WOJEWÓDZTWIE DOLNOSLĄSKIM

22-24 maja 2019 roku

Członkowie grupy teatralnej DPS Lubuczewo 'Epitetem po Metaforze' uczestniczyli w XXIX Regionalnym Przeglądzie Twórczości 'Nieprzetartego Szlaku' w Lubaniu w województwie dolnośląskim. W tym roku wydarzenie odbyło się pod hasłem 'W krainie uczuć'. Nasz spektakl doskonale wpasował się w hasło przewodnie, bowiem zaprezentowaliśmy 'Perfekcyjną iluzję' tarktującą o sile prawdy i miłości do drugiego człowieka. Grupa teatralna 'Epitetem po Metaforze' godnie reprezentowała Powiat Słupski. Przed i po występie był czas na zwiedzanie. Mieszkańcy naszego Domu zobaczyli urokliwe miejsca w Olszynie, Lubaniu, Świeradowie Zdroju, Zgorzelcu i niemieckim Goerlitz. Był to czas nie tylko wymiany artystycznych doświadczeń, ale i doznań turystycznych. Kilku naszych podopiecznych pierwszy raz przekroczyło granicę Polski. Każdy z nas był dumny, iż mógł reprezentować 'Morski Powiat Słupski' ponad pięćset kilometrów od domu. 

ZAJĘCIA KULINARNE - CIASTECZKA

TERAPIA ZAJĘCIOWA - MASA SOLNA I ZAWIESZKI Z TASIEMEK

 

 

INTEGRACYJNY FESTYN SPORTOWY W PRZYTOCKU

15 maja 2019 roku

Mieszkańcy DPS Lubuczewo wzięli udział w integracyjnym festynie sportowym zorganizowanym przez DPS w Przytocku. Każdy uczestnik zabawy mógł wziąć udział w zawodach sportowych, potańczyć do popularnych przebojów, czestować się przygotowanymi pysznościami oraz integrować się z osobami z różnych placówek wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami. Tego dnia nasz Dom zajął II miejsce w dorocznym konkursie pieczenia ciast. W tym roku tematem przewodnim był sernik. Jesteśmy dumni z osiągniętego rezultatu!

 

 

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY

14 maja 2019 roku

Kolejne spotkanie z cyklu Dyskusyjnego Klubu Filmowego zaowocowało obejrzeniem i dyskusją nad ostatnimi hitami kinowymi. Tym razem najwięcej emocji wzbudził dokument o życiu i twórczości wokalistki Whitney Houston. Mieszkańcom naszego Domu podobał się również inny muzyczny film - 'A star is born' z Lagy Gagą i Bradleyem Cooperem w rolach głównych. 

 

 

WIZYTA W SŁUPSKICH BIBLIOTEKACH

13 maja 2019 roku

W każdym miesiącu Mieszkańcy DPS Lubuczewo jeżdżą do słupskich bibliotek na zajęcia biblioteczne. Odwiedzają Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną, Bibliotekę Miejską lub Bibliotekę Główną Akademii Pomorskiej. Dzięki takim wyjazdom mogą korzystać z pozycji książkowych i gazetowych niedostępnych w Punkcie Bibliotecznym w naszym Domu. Wizyty w słupskich ośrodkach są uzupełnieniem oferty terapeutycznej.

 

 

WYCIECZKA DO ŁEBY

13 maja 2019 roku

Turystyka to ważny punkt rehabilitacji społecznej Mieszkańców DPS Lubuczewo, dlatego też organizowane są wyjazdy w różne miejsca w Polsce. Tym razem kilkoro Mieszkańców naszego Domu pojechało do Łeby, by nacieszyć się plażą i morzem, a także zobaczyć kilka urokliwych miejsc.

 

 

ZAJĘCIA KULINARNE

09 maja 2019 roku

Zajęcia kulinarne cieszą się dużym powodzeniem w naszym Domu, dlatego też Mieszkańcy DPS Lubuczewo systematycznie przygotowują dla siebie różnorodne dania. Tym razem każdy mógł spróbować swoich sił w pieczeniu pizzy, m.in. ugniatając ciasto, dobierając odpowiednie składniki i przede wszystkim przygotowując produkty. W ten sposób doskonalone są umiejętności przydatne w życiu codziennym.

 

 

OBCHODY ŚWIĄT MAJOWYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ WE WRZEŚCIU

09 maja 2019 roku

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie otrzymali zaproszenie do Szkoły Podstawowej we Wrześciu na uroczystość z okazji obchodów świąt majowych. Reprezentacja naszego Domu złożyła kwiaty pod pomnikiem upamiętniajacym poległych żołnierzy, zobaczyła występy artystyczne uczniów SP Wrzeście, a także okazjonalne wystawy. Na zakończenie odbył się poczęstunek przygotowany przez KGW Wrzeście.

 

 

VI QUIZ HISTORYCZNY W RAMACH OBCHODÓW ŚWIĄT MAJOWYCH

06 maja 2019 roku

Każdego roku w okolicach świąt majowych organizowany jest w naszym Domu Quiz Historyczny, który ma na celu propagować wiedzę i aktywny wypoczynek, szczególnie dla umysłu. Do rywalizacji o laury stanęło kilkanaście osób, które zmierzyły się z różnorodnymi pytaniami z różnych dziedzin wiedzy. Były ciekawostki historyczne, geograficzne, filmowe, dotyczące szeroko rozumianej kultury i sztuki. Najlepiej w tej rywalizacji poradzili sobie: pan Cezary, pan Janusz, pani Mariola, pani Dorota i pan Janusz. W nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Mieszkańcy DPS Lubuczewo udowodnili, że przywiązują wagę do tradycji i uczczenia świąt narodowych. Dlatego też chętnie wzięli udział w konkursie wiedzy. 

 

 

 

ZABAWA DYSKOTEKOWA W RAMACH OBCHODÓW MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TAŃCA

02 maja 2019 roku

Muzyko- i choreoterapia jest bardzo ważnym punktem rehabilitacji społecznej Mieszkańców DPS Lubuczewo. Dlatego też biorą chętnie udział w zabawach i imprezach integracyjnych. Tym razem zorganizowana została dyskoteka z konkursami ruchowo-muzycznymi. Okazją ku temu były obchody Międzynarodowego Dnia Tańca. Wszyscy uczestnicy wydarzenia bawili się przy różnorodnej muzyce, bowiem każdy mógł wybrać swój ulubiony utwór i do niego zatańczyć. 

 

 

ZWYCIĘSTWO PODCZAS II PRZEGLĄDU TEATRALNEGO OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W BRODNICY

30 kwietnia 2019 roku

30 kwietnia o godzinie 4.30 członkowie grupy teatralnej DPS Lubuczewo 'Epitetem po Metaforze' wyruszyli do Brodnicy, by uczestniczyć w II Przeglądzie Teatralnym Osób Niepełnosprawnych. I choć droga była długa i wyczerpująca, a powrót w godzinach późnego wieczora, to warto było podjąć wyzwanie. Okazało się bowiem, że nasz zespół okazał się być najlepszy spośród kilkunastu biorących udział w konkursie. Jury złożone z twórców teatru przyznało nam pierwsze miejsce! Jest to dla nas ogromny sukces, ponieważ pierwszy raz zaprezentowaliśmy się na deskach Brodnickiego Domu Kultury. Cieszymy się, że nasz spektakl pt. 'Perfekcyjna iluzja' otrzymał gromkie brawa i tak miłe słowa uznania.

 

 

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

29 kwietnia 2019 roku

Kolejne cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się w Bibliotece Publicznej w Objeździe i dotyczyło tekstów Agnieszki Lingas - Łoniewskiej. Oprócz dyskusji na temat dzieł autorki, zaprezentowano również wiersze autorskie Mieszkanki naszego Domu - pani Doroty. Czas upłynął w miłej atmosferze twórczej wymiany zdań i dzielenia się swoimi talentami.

 

 

INTEGRACYJNY PIKNIK CHARYTATYWNY W DAMNICY

24 kwietnia 2019 roku

Mieszkańcy DPS Lubuczewo skorzystali z zaproszenia na Integracyjny Piknik Charytatywny do Damnicy zorganziowany przez Radę Rodziców Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy. Oprócz rekreacji i integracji każdy tego dnia mógł uczestniczyć w występach artystycznych. Jedną z gwiazd pikniku był Michał Wiśniewski - wokalista popularnej grupy Ich Troje. Mieszkańcy naszego Domu doskonale wykorzystali czas, czestując się przygotowanymi pysznościami kulinarnymi i korzystając z różnych atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

WIELKANOCNE MALOWANIE JAJ

 

 

UROCZYSTE SPOTKANIE WIELKANOCNE

19 kwietnia 2019 roku

Każdego roku w okolicach Świąt Wielkanocnych pracownicy Domu spotykają się z Mieszkańcami, aby złożyć najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Zostały zaprezentowane również dobre słowa od zaprzyjaźnionych ośrodków wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami. Na koniec tradycyjnie już podzielono się jajeczkiem. 

PLASTYKOTERAPIA - KARTKI WIELKANOCNE

 

 

PRZEKAZANIE KARMY DLA ZWIERZĄT ZE SŁUPSKIEGO SCHRONISKA

18 kwietnia 2019 roku

Rada Mieszkańców DPS Lubuczewo postanowiła zorganizować dobrowolną zbiórkę pieniędzy na karmę dla zwierząt ze słupskiego schroniska. Dzięki wielkim sercom i dobroci Mieszkańców naszego Domu udało się zebrać blisko 350 złotych. Pieniądze w całości zostały wydane na zakup niezbędnej karmy dla psów oraz żwirku dla kotów. Przedstawiciele naszego Domu osobiście dostarczyli dary, czym mamy nadzieję - bardzo ucieszyli czworonożnych podopiecznych schroniska. 

 

 

DZIEŃ CZEKOLADY

12 kwietnia 2019 roku

Trzeci już rok Mieszkańcy naszego Domu obchodzili 'Dzień Czekolady'. Tego dnia wszyscy zgromadzeni mogli delektować się słodkimi smakołykami. Na stołach było czekoladowe cappuccino, różnego rodzaju czekoladki, naturalnie czekoladowy pudding oraz fondue z belgijskiej czekolady. Podczas wydarzenia jego uczestnicy zobaczyli również film edukacyjny o wpływie czekolady na ludzki organizm oraz sposobie jej produkcji. 

 

 

VII MISTRZOSTWA DPS LUBUCZEWO W TENISIE STOŁOWYM

10 kwietnia 2019 roku

Siódmy już raz Mieszkańcy naszego Domu stanęli do rywalizacji o Puchar DPS Lubuczewo w tenisie stołowym i tytuł mistrzowski. Przez blisko trzy godziny zaciętej rywalizacji zostali wyłonieni laureaci, którzy tego dnia okazali się być najlepsi w sportowej rywalizacji. Kolejny raz złoty medal wywalczył pan Kamil, minimalnie wyprzedzając pana Ernesta i pana Dariusza. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, a finaliści medale oraz dyplomy. Sportowe emocje udzieliły się wszystkim zgromadzonym, bowiem zawodnicy mieli mocne grupy wsparcia wśród współmieszkańców. A następne zawody o Puchar Domu już za rok! 

 

 

ZAJĘCIA CERAMICZNE

09 kwietnia 2019 roku

 

Kolejne zajęcia w pracowni rękodzielniczej Słupskiego Ośrodka Kultury dotyczyły wykonania aniołów, które następnie zostały odpowiednio pokolorowane i wypalone. Kilkunastu Mieszkańców naszego Domu zmierzyło się z trudnym zadaniem wykonania prac - metodą wałeczkową. Powstały dzieła, które zdumiały wszystkich - oryginalne i nieprzewidywalne. Świadczyć to może o kreatywności i postępujących zdolnościach uczestników zajęć.

 

 

'XI JAKA TO MELODIA? O ZŁOTĄ NUTKĘ'

03 kwietnia 2019 roku

Mieszkańcy DPS Lubuczewo wzięli udział w zabawie muzycznej pn. 'Jaka to melodia? O Złotą Nutkę'. W zabawie, w której chodziło o zgadywanie tytułów piosenek, zmierzyło się ponad dwadzieścia osób. W kilku rundach musieli oni odgadnąć tytuły trudnych piosenek polskich i światowych. Nasi podopieczni kolejny raz udowodnili, że doskonale znają najpopularniejsze utwory muzyczne. Po blisko trzech godzinach zmagań poznaliśmy laureatów. Zwyciężyła pani Magdalena, przed panem Cezarym, panią Mariolą, panią Beatą, panem Jackiem. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki, natomiast zwyciężczyni okolicznościową statuetkę.

 

 

III MIEJSCE W XII POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE KABARETOWYM 'OBCIACH' W KOBYLNICY

01 kwietnia 2019 roku

Kolejny wspaniały sukces grupy teatralnej DPS Lubuczewo 'Epitetem po Metaforze'. Tym razem artyści z naszego Domu zajęli III miejsce w kategorii 'Dorośli' podczas XII Powiatowego Przeglądu Kabaretowego 'Obciach' w Kobylnicy. Wyróżnienie to otrzymali za autorski spektakl kabaretowy 'Siódme niebo, czyli nostalgiczne zapiski życia', który traktował o różnych aspektach naszej codziennej egzystencji. Aktorzy DPS Lubuczewo udowodnili, iż wciąż tworzą zgrany zespół teatralny i śmiało rywalizują z grupami, w skład których wchodzą osoby pełnosprawne. Jury doceniło pracę, zaangażowanie, kostiumy, dekoracje, a także scenariusz kabaretu. Nagroda jest wspaniałym prezentem za pracę podczas prób teatralnych, które poprzedzają każdy występ sceniczny.

 

 

VI 'TURNIEJ DOWCIPU O ZŁOTY UŚMIECH'

25 marca 2019 roku

Podczas kolejnego 'Turnieju Dowcipu' Mieszkańcy naszego Domu uczestniczyli w zmaganiach plastycznych, wokalnych i opowiadania dowcipów. Każdy znalazł coś dla siebie w myśl doskonałej zabawy z humorem i poprawy nastroju. W konkursie plastycznym laureatami zostali: pani Dorota, pan Zbigniew i pan Józef; w konkursie śmiesznych piosenek pani Magdalena, pan Mirosław i pan Ernest; w konkursie opowiadania dowcipów pani Mariola i pan Ernest. Wszyscy otrzymali słodkie upominki i pamiątkowe dyplomy za udział w zabawie z humorem i dowcipem. 

 

 

UDZIAŁ W KONKURSIE POETYCKIM

22 marca 2019 roku

Poeci DPS Lubuczewo kolejny raz wzięli udział w konkursie literackim pt. 'Słowa, dobrze, że jesteście' zorganizowanym przez Fundację Anny Dymnej 'Mimo wszystko'. W zmaganiach poetyckich udział wzięli: pani Bernarda, pan Cezary i pan Stanisław. Wysłali oni swoje autorskie, specjalnie wyselekcjonowane wiersze. Dzielenie się twórczością własną jest bardzo istotne dla każdego autora. Dlatego też cieszy fakt uczestnictwa w konkursie.

 

 

OGNISKO Z OKAZJI POWITANIA WIOSNY

21 marca 2019 roku

Pierwszy dzień wiosny Mieszkańcy naszego Domu uczcili rekreacją na świeżym powietrzu. Zorganizowane zostało ognisko z kiełbaskami i grami sportowymi. Przy muzyce i w doskonałych humorach wszyscy zebrani bawili się blisko trzy godziny. W ten sposób rozpoczęliśmy sezon rekreacyjno - turystyczny. 

 

 

VI MISTRZOSTWA DOMU W GRĘ W BILARD O PUCHAR DOMU I TYTUŁ MISTRZOWSKI

18 marca 2019 roku

Zajęcia sportowe cieszą się popularnością w naszym Domu, dlatego też zorganizowane zostały kolejne zawody sportowe. Tym razem Mieszkańcy DPS Lubuczewo zmierzyli się w VI Mistrzostwach o Puchar Domu i tytuł mistrzowski. Po trzech godzinach sportowej rywalizacji tytuł mistrzowski zdobył pan Edmund, przed panem Ernestem, panem Grzesiem i panią Mariolą. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

 

 

VI KONFRONTACJE POETYCKIE POETÓW DPS LUBUCZEWO

15 marca 2019 roku

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Poezji poeci naszego Domu przygotowali nowe wiersze do VI Konfrontacji Poetyckich. Trzech wspaniałych twórców zmierzyło się w słownych zmaganiach o 'Złoty laur', który przyznają Mieszkańcy DPS Lubuczewo. Spotkanie kulturalne umiliło czas wszystkim zgromadzonym, którzy mogli obcować z 'żywym słowem' i poznać nowe wiersze swoich współmieszkańców. 

 

 

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY

14 marca 2019 roku

Podczas kolejnego spotkania filmowego w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego DPS Lubuczewo Mieszkańcy naszego Domu obejrzeli dwie amerykańskie  superprodukcje: 'Piratów z Karaibów. Zemstę Salazara' i 'Gwiezdne wojny. Łotr 1'. Filmy wywarły na zgromadzonych duże wrażenie. Następnie nastąpiła dyskusja o sposobach realizacji tego typu superprodukcji. Filmy pochodzą ze zbiorów multimedialnych Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Słupsku i uzupełniają ofertę terapeutyczną DPS Lubuczewo.

WIOSENNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

 

 

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI W OBJEŹDZIE

14 marca 2019 roku

Kolejne spotkanie z cyklu DKK obfitowało w gorące dyskusje na temat wybranych książek do analizy. Każdy Klubowicz miał odmienne i jakże słuszne zdania. Spotkania te służą bowiem swobodnej wymianie myśli i poglądów. W drugiej części skupiliśmy się na omówieniu celów na najbliższe miesiące. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że należy żyć i działać zgodnie ze swoim sumieniem, ale głównie zadbać o swój komfort i wypoczynek.

SPOTKANIE KULTURALNE CZŁONKÓW GRUPY TEATRALNEJ DPS LUBUCZEWO

13 marca 2019 roku

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE GŁÓWNEJ AKADEMII POMORSKIEJ W SŁUPSKU

13 marca 2019 roku

ZAJĘCIA NA BASENIE W KOSZALINIE

 

 

ZAJĘCIA CERAMICZNE 

12 marca 2019 roku

Kolejne zajęcia ceramiczne w pracowni Słupskiego Ośrodka Kultury dotyczyły wykonania prac na określony temat. Tym razem były to kury w dowolnej formie, ale wykonane metodą wałeczkową. Mieszkańcy naszego Domu ochoczo przystąpili do zadania, które okazało się być twórcze i bardzo kreatywne.

KLUB GIER PLANSZOWYCH

12.03.2019

 

 

DZIEŃ MĘŻCZYZNY DPS LUBUCZEWO

11 marca 2019 roku

Podczas uroczystych obchodów Dnia Mężczyzny w naszym Domu Przewodnicząca Samorządu Mieszkańców wraz z Panią Dyrektor Domu złożyły wszystkim Panom najserdeczniejsze okazjonalne życzenia. Następnie zaprosiły na słodki poczęstunek i obejrzenie występów artystycznych, które miały miejsce podczas jubileuszu grupy teatralnej 'Epitetem po Metaforze'.

 

 

DZIEŃ KOBIET DPS LUBUCZEWO

08 marca 2019 roku

Podczas uroczystych obchodów Dnia Kobiet zastępcy Przewodniczącej Samorządu Mieszkańców wraz z Panią Dyrektor DPS Lubuczewo złożyli wszystkim zebranym Paniom najserdeczniejsze życzenia. Następnie każda Pani otrzymała kwiatki i osobiste życzenia. Spotkanie umiliło wystąpienie wokalne pana Jacka - terapeuty zajęciowego, pyszne gofry z bitą śmietaną, a także prezentacje artystyczne nagrane podczas jubileuszu grupy teatralnej 'Epitetem po Metaforze'.  

 

 

JUBILEUSZ PIĘCIOLECIA DZIAŁALNOŚCI ARTYSTYCZNEJ GRUPY TEATRALNEJ DPS LUBUCZEWO 'EPITETEM PO METAFORZE' ZALESKIE 2019

07 marca 2019 roku

Podczas uroczystego jubileuszu pięciolecia działalności artystycznej grupy teatralnej DPS Lubuczewo 'Epitetem po Metaforze' zorganizowanego w sali widowiskowej w świetlicy wiejskiej w Zaleskich w Gminie Ustka miały miejsce liczne wystąpienia artystyczne zaproszonych gości. Wydarzenie rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej podsumowującej pięć lat działalności, w tym zdobyte nagrody, przygotowane spektakle, miejsca, w których występowali Mieszkańcy naszego Domu. Następnie zaprezentowali się jubilaci - pokazali autorski kabaret pt. 'Wesele pod Brodą'. Przywitano zaproszonych gości, w tym: wicestarostę słupskiego pana Rafała Konona, wójta Gminy Ustka panią Annę Sobczuk - Jodłowską, dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku panią Urszulę Dąbrowską, dyrektora Centrum Kultury Gminy Ustka panią Renatę Świąder - Pijanowską. Na scenie w Zaleskich zaprezentowali się również zaproszeni artyści z: Domu Pomocy Społecznej w Machowinie, Domu Pomocy Społecznej w Przytocku, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycewicach, Zakładu Opiekuńczo - Leczniczo - Psychiatrycznego w Kobylnicy, Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Lęborku, a także zespół wokalny 'Retro' z Charnowa i 'Babiniec' z Rowów. Grupa teatralna DPS Lubuczewo otrzymała od swoich przyjaciół liczne życzenia, gratulacje i upominki. Na scenie w Zaleskich podziękowano wszystkim dotychczasowym aktorom 'Epitetem po Metaforze'. A przed zespołem kolejne wyzwania i mamy nadzieję, kolejne wspaniałe jubileusze. 

 

 

'V SŁODKI BAL CZWARTKOWY' DPS LUBUCZEWO

28 luty 2019 roku

Tradycyjnie w Tłusty Czwartek w naszym Domu odbył się jubileuszowy 'V Słodki Bal Czwartkowy', w którym uczestniczyli podopieczni: DPS Machowino, DPS Machowinko, DPS Przytocko, ZOLP Kobylnica, DPS Lubuczewo. Podczas Balu odbyły się liczne zabawy i konkursy, m.in. turniej tańca, balon szczęścia, tradycyjne jedzenie pączka bez użycia rąk. Wybrano 'Króla i Królową Tańca', 'Króla i Królową Balu', wręczono nagrody za I, II, III miejsce w konkursie 'Playback Show' dla DPS Machowinko (I miejsce), DPS Przytocko (II miejsce), DPS Machowino (III miejsce). Najważniejsze trofeum wydarzenia, czyli 'Złoty Pączek' za rywalizację drużynową powędrował do DPS Machowinko, 'Srebrny Pączek' do DPS Machowino, zaś 'Brązowy Pączek' do DPS Przytocko. Następnie, po ponad dwóch godzinach wspólnej zabawy, wszyscy uczestnicy Balu udali się na zasłużony słodki poczęstunek. Tego dnia zabawa kręciła się w rytm 'Koła Szczęścia', które wskazywało zwycięzców poszczególnych zabaw i konkursów.

 

 

WYBORY NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU MIESZKAŃCÓW

26 luty 2019 roku

Dzień 26 lutego okazał się w naszym domu prawdziwym świętem demokracji. W wyborach na Przewodniczącego Samorządu Mieszkańców DPS Lubuczewo wystartowało siedmiu kandydatów. Każdy Mieszkaniec Domu mógł oddać jeden głos na wybranego przez siebie kandydata. Wybory były bezpośrednie i tajne. Frekwencja wyniosła blisko 80%. Po zliczeniu wszystkich głosów komisja stwierdziła, iż nową Przewodniczącą Samorządu Mieszkańców została pani Mariola. Zastępcami zostali: dotychczasowy 'Prezes' pan Ernest i pan Łukasz. Mieszkańcy Domu wybrali równiez członków Rady, która będzie wspópracowała z Przewodniczącym. Nowej Pani 'Prezes' życzymy wielu fantastycznych pomysłów i powodzenia w pełnieniu tej zaszczytnej funkcji. 

 

 

DEBATA KANDYDATÓW NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU MIESZKAŃCÓW

25 luty 2019 roku

Po dwóch latach rządów dotychczasowego 'Prezesa' przyszła pora na demokratyczne wybory, które tradycyjnie już poprzedza debata kandydatów. W tym roku w wyborach na Przewodniczącego Samorządu Mieszkańców DPS Lubuczewo wystartowało siedem osób, które będą tworzyły Radę Mieszkańców naszego Domu. Debata kandydatów trwała trzy godziny. Każdy musiał przedstawić siebie, swoje dokonania, sukcesy, ale przede wszystkim program wyborczy i rzeczy do ewentualnej zmiany. Publiczność również zadawała pytania swoim faworytom w nadchodzących wyborach. Debata ta była przykładem dbania o rozwój samorządności w DPS Lubuczewo i poszanowanie święta demokracji, jakim są bezpośrednie wybory.

 

 

ZABAWA 'W RYTMIE MIŁOŚCI' W POTĘGOWIE

21 luty 2019 roku

Mieszkańcy DPS Lubuczewo przyjęli zaproszenie od uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Potęgowie i udali się na zabawę pn. 'W rytmie miłości'. Podczas tego spotkania integracyjnego odbyły się zabawy i konkursy muzyczne, a także prezentacje artystyczne na temat miłości. Zaprezentowali się twórcy z ŚDS Potęgowo, ŚDS Rumsko, DPS Machowinko i DPS Lubuczewo. Nasz Dom zaprezentowała pani Mariola i pan Artur, którzy wyrecytowali autorskie wiersze traktujące o autentycznej miłości.

 

 

UDZIAŁ W FESTYNIE CHARYTATYWNYM DLA CHOREGO JÓZIA

20 luty 2019 roku

Mieszkańcy DPS Lubuczewo uwielbiają pomagać potrzebującym, co czynią m.in. podczas Festiwalu 'Kolorowe Anioły' w Rowach. Tym razem nadarzyła się okazja, by pomóc choremu Józiowi z Charnowa. Dlatego też podopieczni naszego Domu przekazali na licytację swoje ręcznie wykonane prace wykonane podczas terapii zajęciowej. Dzięki temu wsparli pomysł pomocy Józiowi, który zbiera pieniądze na rehabilitację. 20 lutego Mieszkańcy DPS Lubuczewo aktywnie uczestniczyli w festynie integracyjnym zorganizowanym w Centrum Kultury Gminy Ustka w Ustce. Podczas wydarzenia odbyły się licytacje, losowanie nagród, zakup cegiełek i jedzenia. Wszystkie zebrane tego dnia pieniądze zostaną przekazane choremu Józiowi. Cieszymy się, że małymi gestami mogliśmy pomóc dziecku w potrzebie.

 

 

ZABAWA WALENTYNKOWA W MACHOWINIE

14 luty 2019 roku

Mieszkańcy naszego Domu otrzymali zaproszenie na zabawę walentynkową od podopiecznych DPS Machowino. Podczas imprezy odbyły się konkursy taneczne i zabawy przy muzyce. Walentynkowe wydarzenie było doskonałą okazją do integracji z ludźmi z różnych placówek wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami.

 

 

'WALENTYNKOWA RANDKA W CIEMNO'

14 luty 2019 roku

Każdego roku w święto zakochanych organizujemy w naszym Domu wydarzenia okazjonalne. Tym razem przygotowaliśmy zabawę pt. 'Walentynkowa Randka w Ciemno', w której udział wzięło blisko pięćdziesiąt osób. Dwie zwycięskie pary zaprosiliśmy na uroczysty słodki poczęstunek w kameralnej oprawie. A w miłosny nastrój przed całą zabawą wprowadził wszystkich poeta pan Stanisław, który zaprezentował swoje autorskie wiersze. I żeby jeszcze piękniej uczcić święto zakochanych, po południu zorganizowaliśmy 'Walentynkowe Disco' - każdy mógł tu zatańczyć do wybranego przez siebie utworu. Nie zabrakło również słodkości, które umiliły ten czas.

 

 

PRÓBY TEATRALNE 

13 luty 2019 roku

Tego dnia rozpoczęliśmy próby ze strojami do jubileuszu V-lecia grupy teatralnej DPS Lubuczewo 'Epitetem po Metaforze', który zorganizowany będzie 7 marca br. w sali widowiskowej w świetlicy wiejskiej w Zaleskich w Gminie Ustka. Mieszkańcy naszego Domu zaprezentują się w przedstawieniu kabaretowym pt. 'Wesele pod Brodą'. Zaprosiliśmy również przyjaciół z różnych placówek wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami do wspólnych obchodów tego ważnego dla nas dnia.

 

 

ZAJĘCIA CERAMICZNE W PRACOWNI SŁUPSKIEGO OŚRODKA KULTURY

12 luty 2019 roku

Kolejne zajęcia ceramiczne w pracowni Słupskiego Ośrodka Kultury obfitowały w ćwiczenia nowych prac plastycznych. Tego dnia Mieszkańcy naszego Domu zmierzyli się z płaskorzeźbą. Każdy wykonywał swoje podobizny lub dowolną formę maski. Prace będą następnie malowane i wypalane. Uczestnicy warsztatów mogli również spróbować swoich sił na kole garncarskim, co okazało się nie lada wyzwaniem.

ZAJĘCIA MANUALNE PRZY KAWIE I TOSTACH

12 luty 2019 roku

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

08 luty 2019 roku

W tym roku pierwszy raz uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy, przypadający 9 lutego. Aby tradycja się dopełniła, Mieszkańcy naszego Domu sami wykonali dla siebie pizzę, dobierając składniki wedle uznania. Czterogodzinne, pyszne zajęcia kulinarne upłynęły w miłej atmosferze, twórczym podejściu do tematu i kreatywności, której mogliby pozazdrościć nam najwięksi szefowie kuchni.

WIZYTA W BIBLIOTECE GŁÓWNEJ AKADEMII POMORSKIEJ W SŁUPSKU

07 luty 2019 roku

 

 

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY

06 luty 2019 roku

Kolejne spotkanie z cyklu Dyskusyjnego Klubu Filmowego rozpoczęło się od prezentacji klasycznego już filmu o kompozytorze Władysławie Szpilmanie. Mieszkańcy naszego Domu zobaczyli dzieło pt.'Pianista', które ich poruszyło i skłoniło do głębszej refleksji. Następnie wybrano do dyskusji film pt. 'Skazany na bluesa'. Wywarł on na zgromadzonych równie silne emocje. Mimo to czas minął w miłej atmosferze, przy popcornie i kawie. Dzień filmowy jest uzupełnieniem oferty terapeutycznej DPS Lubuczewo. Raz w miesiącu Mieszkańcy Domu mogą poczuć się jak w kinie, bowiem oglądają filmy na dużym ekranie. Dzieła kinematograficzne pochodzą ze zbiorów multimedialnych Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Słupsku. 

 

 

'XI KARAOKE SHOW O ZŁOTY MIKROFON'

05 luty 2019 roku

Kolejny raz Mieszkańcy naszego Domu zmierzyli się w zabawie wokalnej pt. 'Karaoke Show o Złoty Mikrofon'. To tradycyjne już wydarzenie zainteresowało blisko pięćdziesiąt osób, które dopingowały swoich faworytów. Podczas dwóch rund śpiewania swoich ulubionych piosenek kilkanaście osób było ocenianych przez specjalne Jury. I tak po blisko trzech godzinach 'Karaoke Show' pierwszy raz zwyciężyła pani Lidia, przed panem Cezarym, panem Łukaszem, panem Grzegorzem i panią Mariolą. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki, zaś zwyciężczyni okolicznościową statuetkę. Wszyscy spędzili ten dzień w miłej atmosferze, przy kawie i słodkościach.