DPS LUBUCZEWO DPS LUBUCZEWO

Szukaj:Szukaj: »

 

 

'XI JAKA TO MELODIA? O ZŁOTĄ NUTKĘ'

03 kwietnia 2019 roku

Mieszkańcy DPS Lubuczewo wzięli udział w zabawie muzycznej pn. 'Jaka to melodia? O Złotą Nutkę'. W zabawie, w której chodziło o zgadywanie tytułów piosenek, zmierzyło się ponad dwadzieścia osób. W kilku rundach musieli oni odgadnąć tytuły trudnych piosenek polskich i światowych. Nasi podopieczni kolejny raz udowodnili, że doskonale znają najpopularniejsze utwory muzyczne. Po blisko trzech godzinach zmagań poznaliśmy laureatów. Zwyciężyła pani Magdalena, przed panem Cezarym, panią Mariolą, panią Beatą, panem Jackiem. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki, natomiast zwyciężczyni okolicznościową statuetkę.

 

 

III MIEJSCE W XII POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE KABARETOWYM 'OBCIACH' W KOBYLNICY

01 kwietnia 2019 roku

Kolejny wspaniały sukces grupy teatralnej DPS Lubuczewo 'Epitetem po Metaforze'. Tym razem artyści z naszego Domu zajęli III miejsce w kategorii 'Dorośli' podczas XII Powiatowego Przeglądu Kabaretowego 'Obciach' w Kobylnicy. Wyróżnienie to otrzymali za autorski spektakl kabaretowy 'Siódme niebo, czyli nostalgiczne zapiski życia', który traktował o różnych aspektach naszej codziennej egzystencji. Aktorzy DPS Lubuczewo udowodnili, iż wciąż tworzą zgrany zespół teatralny i śmiało rywalizują z grupami, w skład których wchodzą osoby pełnosprawne. Jury doceniło pracę, zaangażowanie, kostiumy, dekoracje, a także scenariusz kabaretu. Nagroda jest wspaniałym prezentem za pracę podczas prób teatralnych, które poprzedzają każdy występ sceniczny.

 

 

VI 'TURNIEJ DOWCIPU O ZŁOTY UŚMIECH'

25 marca 2019 roku

Podczas kolejnego 'Turnieju Dowcipu' Mieszkańcy naszego Domu uczestniczyli w zmaganiach plastycznych, wokalnych i opowiadania dowcipów. Każdy znalazł coś dla siebie w myśl doskonałej zabawy z humorem i poprawy nastroju. W konkursie plastycznym laureatami zostali: pani Dorota, pan Zbigniew i pan Józef; w konkursie śmiesznych piosenek pani Magdalena, pan Mirosław i pan Ernest; w konkursie opowiadania dowcipów pani Mariola i pan Ernest. Wszyscy otrzymali słodkie upominki i pamiątkowe dyplomy za udział w zabawie z humorem i dowcipem. 

 

 

UDZIAŁ W KONKURSIE POETYCKIM

22 marca 2019 roku

Poeci DPS Lubuczewo kolejny raz wzięli udział w konkursie literackim pt. 'Słowa, dobrze, że jesteście' zorganizowanym przez Fundację Anny Dymnej 'Mimo wszystko'. W zmaganiach poetyckich udział wzięli: pani Bernarda, pan Cezary i pan Stanisław. Wysłali oni swoje autorskie, specjalnie wyselekcjonowane wiersze. Dzielenie się twórczością własną jest bardzo istotne dla każdego autora. Dlatego też cieszy fakt uczestnictwa w konkursie.

 

 

OGNISKO Z OKAZJI POWITANIA WIOSNY

21 marca 2019 roku

Pierwszy dzień wiosny Mieszkańcy naszego Domu uczcili rekreacją na świeżym powietrzu. Zorganizowane zostało ognisko z kiełbaskami i grami sportowymi. Przy muzyce i w doskonałych humorach wszyscy zebrani bawili się blisko trzy godziny. W ten sposób rozpoczęliśmy sezon rekreacyjno - turystyczny. 

 

 

VI MISTRZOSTWA DOMU W GRĘ W BILARD O PUCHAR DOMU I TYTUŁ MISTRZOWSKI

18 marca 2019 roku

Zajęcia sportowe cieszą się popularnością w naszym Domu, dlatego też zorganizowane zostały kolejne zawody sportowe. Tym razem Mieszkańcy DPS Lubuczewo zmierzyli się w VI Mistrzostwach o Puchar Domu i tytuł mistrzowski. Po trzech godzinach sportowej rywalizacji tytuł mistrzowski zdobył pan Edmund, przed panem Ernestem, panem Grzesiem i panią Mariolą. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

 

 

VI KONFRONTACJE POETYCKIE POETÓW DPS LUBUCZEWO

15 marca 2019 roku

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Poezji poeci naszego Domu przygotowali nowe wiersze do VI Konfrontacji Poetyckich. Trzech wspaniałych twórców zmierzyło się w słownych zmaganiach o 'Złoty laur', który przyznają Mieszkańcy DPS Lubuczewo. Spotkanie kulturalne umiliło czas wszystkim zgromadzonym, którzy mogli obcować z 'żywym słowem' i poznać nowe wiersze swoich współmieszkańców. 

 

 

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY

14 marca 2019 roku

Podczas kolejnego spotkania filmowego w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego DPS Lubuczewo Mieszkańcy naszego Domu obejrzeli dwie amerykańskie  superprodukcje: 'Piratów z Karaibów. Zemstę Salazara' i 'Gwiezdne wojny. Łotr 1'. Filmy wywarły na zgromadzonych duże wrażenie. Następnie nastąpiła dyskusja o sposobach realizacji tego typu superprodukcji. Filmy pochodzą ze zbiorów multimedialnych Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Słupsku i uzupełniają ofertę terapeutyczną DPS Lubuczewo.

WIOSENNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

 

 

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI W OBJEŹDZIE

14 marca 2019 roku

Kolejne spotkanie z cyklu DKK obfitowało w gorące dyskusje na temat wybranych książek do analizy. Każdy Klubowicz miał odmienne i jakże słuszne zdania. Spotkania te służą bowiem swobodnej wymianie myśli i poglądów. W drugiej części skupiliśmy się na omówieniu celów na najbliższe miesiące. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że należy żyć i działać zgodnie ze swoim sumieniem, ale głównie zadbać o swój komfort i wypoczynek.

SPOTKANIE KULTURALNE CZŁONKÓW GRUPY TEATRALNEJ DPS LUBUCZEWO

13 marca 2019 roku

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE GŁÓWNEJ AKADEMII POMORSKIEJ W SŁUPSKU

13 marca 2019 roku

ZAJĘCIA NA BASENIE W KOSZALINIE

 

 

ZAJĘCIA CERAMICZNE 

12 marca 2019 roku

Kolejne zajęcia ceramiczne w pracowni Słupskiego Ośrodka Kultury dotyczyły wykonania prac na określony temat. Tym razem były to kury w dowolnej formie, ale wykonane metodą wałeczkową. Mieszkańcy naszego Domu ochoczo przystąpili do zadania, które okazało się być twórcze i bardzo kreatywne.

KLUB GIER PLANSZOWYCH

12.03.2019

 

 

DZIEŃ MĘŻCZYZNY DPS LUBUCZEWO

11 marca 2019 roku

Podczas uroczystych obchodów Dnia Mężczyzny w naszym Domu Przewodnicząca Samorządu Mieszkańców wraz z Panią Dyrektor Domu złożyły wszystkim Panom najserdeczniejsze okazjonalne życzenia. Następnie zaprosiły na słodki poczęstunek i obejrzenie występów artystycznych, które miały miejsce podczas jubileuszu grupy teatralnej 'Epitetem po Metaforze'.

 

 

DZIEŃ KOBIET DPS LUBUCZEWO

08 marca 2019 roku

Podczas uroczystych obchodów Dnia Kobiet zastępcy Przewodniczącej Samorządu Mieszkańców wraz z Panią Dyrektor DPS Lubuczewo złożyli wszystkim zebranym Paniom najserdeczniejsze życzenia. Następnie każda Pani otrzymała kwiatki i osobiste życzenia. Spotkanie umiliło wystąpienie wokalne pana Jacka - terapeuty zajęciowego, pyszne gofry z bitą śmietaną, a także prezentacje artystyczne nagrane podczas jubileuszu grupy teatralnej 'Epitetem po Metaforze'.  

 

 

JUBILEUSZ PIĘCIOLECIA DZIAŁALNOŚCI ARTYSTYCZNEJ GRUPY TEATRALNEJ DPS LUBUCZEWO 'EPITETEM PO METAFORZE' ZALESKIE 2019

07 marca 2019 roku

Podczas uroczystego jubileuszu pięciolecia działalności artystycznej grupy teatralnej DPS Lubuczewo 'Epitetem po Metaforze' zorganizowanego w sali widowiskowej w świetlicy wiejskiej w Zaleskich w Gminie Ustka miały miejsce liczne wystąpienia artystyczne zaproszonych gości. Wydarzenie rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej podsumowującej pięć lat działalności, w tym zdobyte nagrody, przygotowane spektakle, miejsca, w których występowali Mieszkańcy naszego Domu. Następnie zaprezentowali się jubilaci - pokazali autorski kabaret pt. 'Wesele pod Brodą'. Przywitano zaproszonych gości, w tym: wicestarostę słupskiego pana Rafała Konona, wójta Gminy Ustka panią Annę Sobczuk - Jodłowską, dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku panią Urszulę Dąbrowską, dyrektora Centrum Kultury Gminy Ustka panią Renatę Świąder - Pijanowską. Na scenie w Zaleskich zaprezentowali się również zaproszeni artyści z: Domu Pomocy Społecznej w Machowinie, Domu Pomocy Społecznej w Przytocku, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycewicach, Zakładu Opiekuńczo - Leczniczo - Psychiatrycznego w Kobylnicy, Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Lęborku, a także zespół wokalny 'Retro' z Charnowa i 'Babiniec' z Rowów. Grupa teatralna DPS Lubuczewo otrzymała od swoich przyjaciół liczne życzenia, gratulacje i upominki. Na scenie w Zaleskich podziękowano wszystkim dotychczasowym aktorom 'Epitetem po Metaforze'. A przed zespołem kolejne wyzwania i mamy nadzieję, kolejne wspaniałe jubileusze. 

 

 

'V SŁODKI BAL CZWARTKOWY' DPS LUBUCZEWO

28 luty 2019 roku

Tradycyjnie w Tłusty Czwartek w naszym Domu odbył się jubileuszowy 'V Słodki Bal Czwartkowy', w którym uczestniczyli podopieczni: DPS Machowino, DPS Machowinko, DPS Przytocko, ZOLP Kobylnica, DPS Lubuczewo. Podczas Balu odbyły się liczne zabawy i konkursy, m.in. turniej tańca, balon szczęścia, tradycyjne jedzenie pączka bez użycia rąk. Wybrano 'Króla i Królową Tańca', 'Króla i Królową Balu', wręczono nagrody za I, II, III miejsce w konkursie 'Playback Show' dla DPS Machowinko (I miejsce), DPS Przytocko (II miejsce), DPS Machowino (III miejsce). Najważniejsze trofeum wydarzenia, czyli 'Złoty Pączek' za rywalizację drużynową powędrował do DPS Machowinko, 'Srebrny Pączek' do DPS Machowino, zaś 'Brązowy Pączek' do DPS Przytocko. Następnie, po ponad dwóch godzinach wspólnej zabawy, wszyscy uczestnicy Balu udali się na zasłużony słodki poczęstunek. Tego dnia zabawa kręciła się w rytm 'Koła Szczęścia', które wskazywało zwycięzców poszczególnych zabaw i konkursów.

 

 

WYBORY NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU MIESZKAŃCÓW

26 luty 2019 roku

Dzień 26 lutego okazał się w naszym domu prawdziwym świętem demokracji. W wyborach na Przewodniczącego Samorządu Mieszkańców DPS Lubuczewo wystartowało siedmiu kandydatów. Każdy Mieszkaniec Domu mógł oddać jeden głos na wybranego przez siebie kandydata. Wybory były bezpośrednie i tajne. Frekwencja wyniosła blisko 80%. Po zliczeniu wszystkich głosów komisja stwierdziła, iż nową Przewodniczącą Samorządu Mieszkańców została pani Mariola. Zastępcami zostali: dotychczasowy 'Prezes' pan Ernest i pan Łukasz. Mieszkańcy Domu wybrali równiez członków Rady, która będzie wspópracowała z Przewodniczącym. Nowej Pani 'Prezes' życzymy wielu fantastycznych pomysłów i powodzenia w pełnieniu tej zaszczytnej funkcji. 

 

 

DEBATA KANDYDATÓW NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU MIESZKAŃCÓW

25 luty 2019 roku

Po dwóch latach rządów dotychczasowego 'Prezesa' przyszła pora na demokratyczne wybory, które tradycyjnie już poprzedza debata kandydatów. W tym roku w wyborach na Przewodniczącego Samorządu Mieszkańców DPS Lubuczewo wystartowało siedem osób, które będą tworzyły Radę Mieszkańców naszego Domu. Debata kandydatów trwała trzy godziny. Każdy musiał przedstawić siebie, swoje dokonania, sukcesy, ale przede wszystkim program wyborczy i rzeczy do ewentualnej zmiany. Publiczność również zadawała pytania swoim faworytom w nadchodzących wyborach. Debata ta była przykładem dbania o rozwój samorządności w DPS Lubuczewo i poszanowanie święta demokracji, jakim są bezpośrednie wybory.

 

 

ZABAWA 'W RYTMIE MIŁOŚCI' W POTĘGOWIE

21 luty 2019 roku

Mieszkańcy DPS Lubuczewo przyjęli zaproszenie od uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Potęgowie i udali się na zabawę pn. 'W rytmie miłości'. Podczas tego spotkania integracyjnego odbyły się zabawy i konkursy muzyczne, a także prezentacje artystyczne na temat miłości. Zaprezentowali się twórcy z ŚDS Potęgowo, ŚDS Rumsko, DPS Machowinko i DPS Lubuczewo. Nasz Dom zaprezentowała pani Mariola i pan Artur, którzy wyrecytowali autorskie wiersze traktujące o autentycznej miłości.

 

 

UDZIAŁ W FESTYNIE CHARYTATYWNYM DLA CHOREGO JÓZIA

20 luty 2019 roku

Mieszkańcy DPS Lubuczewo uwielbiają pomagać potrzebującym, co czynią m.in. podczas Festiwalu 'Kolorowe Anioły' w Rowach. Tym razem nadarzyła się okazja, by pomóc choremu Józiowi z Charnowa. Dlatego też podopieczni naszego Domu przekazali na licytację swoje ręcznie wykonane prace wykonane podczas terapii zajęciowej. Dzięki temu wsparli pomysł pomocy Józiowi, który zbiera pieniądze na rehabilitację. 20 lutego Mieszkańcy DPS Lubuczewo aktywnie uczestniczyli w festynie integracyjnym zorganizowanym w Centrum Kultury Gminy Ustka w Ustce. Podczas wydarzenia odbyły się licytacje, losowanie nagród, zakup cegiełek i jedzenia. Wszystkie zebrane tego dnia pieniądze zostaną przekazane choremu Józiowi. Cieszymy się, że małymi gestami mogliśmy pomóc dziecku w potrzebie.

 

 

ZABAWA WALENTYNKOWA W MACHOWINIE

14 luty 2019 roku

Mieszkańcy naszego Domu otrzymali zaproszenie na zabawę walentynkową od podopiecznych DPS Machowino. Podczas imprezy odbyły się konkursy taneczne i zabawy przy muzyce. Walentynkowe wydarzenie było doskonałą okazją do integracji z ludźmi z różnych placówek wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami.

 

 

'WALENTYNKOWA RANDKA W CIEMNO'

14 luty 2019 roku

Każdego roku w święto zakochanych organizujemy w naszym Domu wydarzenia okazjonalne. Tym razem przygotowaliśmy zabawę pt. 'Walentynkowa Randka w Ciemno', w której udział wzięło blisko pięćdziesiąt osób. Dwie zwycięskie pary zaprosiliśmy na uroczysty słodki poczęstunek w kameralnej oprawie. A w miłosny nastrój przed całą zabawą wprowadził wszystkich poeta pan Stanisław, który zaprezentował swoje autorskie wiersze. I żeby jeszcze piękniej uczcić święto zakochanych, po południu zorganizowaliśmy 'Walentynkowe Disco' - każdy mógł tu zatańczyć do wybranego przez siebie utworu. Nie zabrakło również słodkości, które umiliły ten czas.

 

 

PRÓBY TEATRALNE 

13 luty 2019 roku

Tego dnia rozpoczęliśmy próby ze strojami do jubileuszu V-lecia grupy teatralnej DPS Lubuczewo 'Epitetem po Metaforze', który zorganizowany będzie 7 marca br. w sali widowiskowej w świetlicy wiejskiej w Zaleskich w Gminie Ustka. Mieszkańcy naszego Domu zaprezentują się w przedstawieniu kabaretowym pt. 'Wesele pod Brodą'. Zaprosiliśmy również przyjaciół z różnych placówek wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami do wspólnych obchodów tego ważnego dla nas dnia.

 

 

ZAJĘCIA CERAMICZNE W PRACOWNI SŁUPSKIEGO OŚRODKA KULTURY

12 luty 2019 roku

Kolejne zajęcia ceramiczne w pracowni Słupskiego Ośrodka Kultury obfitowały w ćwiczenia nowych prac plastycznych. Tego dnia Mieszkańcy naszego Domu zmierzyli się z płaskorzeźbą. Każdy wykonywał swoje podobizny lub dowolną formę maski. Prace będą następnie malowane i wypalane. Uczestnicy warsztatów mogli również spróbować swoich sił na kole garncarskim, co okazało się nie lada wyzwaniem.

ZAJĘCIA MANUALNE PRZY KAWIE I TOSTACH

12 luty 2019 roku

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

08 luty 2019 roku

W tym roku pierwszy raz uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy, przypadający 9 lutego. Aby tradycja się dopełniła, Mieszkańcy naszego Domu sami wykonali dla siebie pizzę, dobierając składniki wedle uznania. Czterogodzinne, pyszne zajęcia kulinarne upłynęły w miłej atmosferze, twórczym podejściu do tematu i kreatywności, której mogliby pozazdrościć nam najwięksi szefowie kuchni.

WIZYTA W BIBLIOTECE GŁÓWNEJ AKADEMII POMORSKIEJ W SŁUPSKU

07 luty 2019 roku

 

 

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY

06 luty 2019 roku

Kolejne spotkanie z cyklu Dyskusyjnego Klubu Filmowego rozpoczęło się od prezentacji klasycznego już filmu o kompozytorze Władysławie Szpilmanie. Mieszkańcy naszego Domu zobaczyli dzieło pt.'Pianista', które ich poruszyło i skłoniło do głębszej refleksji. Następnie wybrano do dyskusji film pt. 'Skazany na bluesa'. Wywarł on na zgromadzonych równie silne emocje. Mimo to czas minął w miłej atmosferze, przy popcornie i kawie. Dzień filmowy jest uzupełnieniem oferty terapeutycznej DPS Lubuczewo. Raz w miesiącu Mieszkańcy Domu mogą poczuć się jak w kinie, bowiem oglądają filmy na dużym ekranie. Dzieła kinematograficzne pochodzą ze zbiorów multimedialnych Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Słupsku. 

 

 

'XI KARAOKE SHOW O ZŁOTY MIKROFON'

05 luty 2019 roku

Kolejny raz Mieszkańcy naszego Domu zmierzyli się w zabawie wokalnej pt. 'Karaoke Show o Złoty Mikrofon'. To tradycyjne już wydarzenie zainteresowało blisko pięćdziesiąt osób, które dopingowały swoich faworytów. Podczas dwóch rund śpiewania swoich ulubionych piosenek kilkanaście osób było ocenianych przez specjalne Jury. I tak po blisko trzech godzinach 'Karaoke Show' pierwszy raz zwyciężyła pani Lidia, przed panem Cezarym, panem Łukaszem, panem Grzegorzem i panią Mariolą. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki, zaś zwyciężczyni okolicznościową statuetkę. Wszyscy spędzili ten dzień w miłej atmosferze, przy kawie i słodkościach.

 

 

KAMPANIA WYBORCZA MIESZKAŃCÓW DPS LUBUCZEWO

od 04 lutego do 26 lutego

Tego dnia oficjalnie ruszyła kampania wyborcza do Rady Mieszkańców DPS Lubuczewo. Dbając o rozwój samorządności i demokracji, w wyborach na Przewodniczącego Samorządu Mieszkańców naszego Domu zmierzy się aż ośmiu kandydatów. Do dnia wyborów, czyli 26 lutego br., będą prowadzili kampanię wyborczą i prezentowali swój program. Dzień przed wyborami odbędzie się specjalnie przygotowana debata kandydatów, podczas której każdy z nich będzie musiał odpowiedzieć na pytania związane z przyszłą dwuletnią kadencją Przewodniczącego Rady Mieszkańców.

 

 

VII TURNIEJ TAŃCA DPS LUBUCZEWO

04 luty 2019 roku

Karnawał w pełni, więc postanowiliśmy zorganizować VII Turniej Tańca DPS Lubuczewo o tytuł mistrzowski. Jest to zabawa, która ma miejsce dwa razy do roku i jest uzupełnieniem oferty rehabilitacji społecznej Mieszkańców naszego Domu. W tym roku do rywalizacji stanęło kilkunastu wielbicieli tańca. W pierwszej rundzie muzycznych zmagań losowali utwór spośród kilkudziesięciu uprzednio przygotowanych na tę okazję. Do rundy finałowej przeszło pięciu laureatów, wytypowanych przez Jury złożone z Mieszkańców Domu. I tak po przeszło dwóch godzinach wspólnej zabawy zwyciężył pan Łukasz, przed panem Adamem, panią Dorotą, panią Mariolą i panią Basią. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, a zdobywcy czołowych miejsc pamiątkowe dyplomy.

GALERIA AKTYWNOŚCI MIESZKAŃCÓW DPS LUBUCZEWO

CODZIENNA PORANNA GIMNASTYKA

ARTETERAPIA - ZAJĘCIA MANUALNE - DECOUPAGE

01 luty 2019 roku

SALON FRYZJERSKI 'ARABELLA'

ARTETERAPIA - ZAJĘCIA MANUALNE - DECOUPAGE

31 stycznia 2019 roku

UDZIAŁ W WYSTAWIE PRAC UCZNIÓW LICEUM PLASTYCZNEGO IM. S. I. WITKIEWICZA PT. 'CZŁOWIEK' W OT RONDO SŁUPSKIEGO OŚRODKA KULTURY

29 stycznia 2019 roku

 

 

ZAJĘCIA CERAMICZNE W SŁUPSKIM OŚRODKU KULTURY

29 stycznia 2019 roku

Podczas kolejnych zajęć ceramicznych w pracowni Słupskiego Ośrodka Kultury Mieszkańcy DPS Lubuczewo wykonywali gliniane naczynia, postaci lub dowolne figurki wedle własnego uznania. Prace robione były metodą wałeczkową pod okiem wykwalifikowanego instruktora. W ten sposób powstały dzieła, które będą zdobić półki w naszym Domu. Zajęcia ceramiczne są uzupełnieniem oferty manualnej w ramach terapii zajęciowej i rehabilitacji społecznej.

 

 

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI W OBJEŹDZIE

28 stycznia 2019 roku

Noworoczne spotkanie z cyklu Dyskusyjnego Klubu Książki rozpoczęło się od polemiki na temat wybranych książek do analizy. Tym razem były to utwory Agnieszki Linda - Łoniewskiej. Po wymianie zdań o celowości powstawania tego typu dzieł i rozmowie o odbiorze emocjonalnym, przyszła pora na zabawę karnawałową, podczas której oprócz tańców, odbyły się zabawy ruchowe. Wybrano również Miss i Mistera Zabawy Karnawałowej DKK. Zostali nimi pani Marta i pan Adam. Na zakończenie spotkania klubowicze udali się na poczęstunek i rozdanie następnych książek do czytania.

 

 

KLUB GIER PLANSZOWYCH

28 stycznia 2019 roku

W nowym roku ruszył Klub Gier Planszowych, czyli cykliczne spotkania przy popularnych 'planszówkach'. Każdy Mieszkaniec naszego Domu może przyjść i pograć w ulubione gry, m.in. 'Chińczyka', warcaby, szachy, 'Tromino', a także poukładać puzzle, które ćwiczą pamięć i rozwijają wyobraźnię.

ARTETERAPIA - ZAJĘCIA MANUALNE

 

 

II BAL SENIORA DPS LUBUCZEWO Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

22 stycznia 2019 roku

Z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowano II Bal Seniora, podczas którego złożono życzenia urodzinowe jubilatom styczniowym, a także złożono tradycyjne życzenia zdrowia, radości, szczęścia i wszelkiej pomyślności dla wszystkich Babć i Dziadków. Nie zabrakło wspaniałej zabawy w rytm specjalnie dobranych na ten dzień utworów. Wśród licznych konkurencji wymienić należy: wybór Króla i Królowej Balu, wybór Króla i Królowej Tańca, malowanie babci i dziadka na sztalugach, drużynowe przewijanie bobasa na czas, przewijanie motka, jedzenie jabłek zawieszonych na sznurku, limbo, konkursy taneczne - 'Macarena ' i 'Kaczuchy'. Doskonałe humory towarzyszyły tego dnia każdemu, ponieważ to jedno z najważniejszych świąt obchodzonych w naszym Domu.   

 

 

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY

17 stycznia 2019 roku

Podczas styczniowego Klubu Filmowego ponad pięćdziesiąt osób obejrzało wybrane dzieła kinematograficzne. Spotkanie rozpoczęło się od filmu pt. 'Dom zły', który wywołał poruszenie na sali. Następnie miłośnicy akcji mogli zobaczyć 'Szybkich i wściekłych 8'. Dzień filmowy zakończyło dzieło Pedro Almodovara pt. 'Wszystko o mojej matce'. Czas spędzony z tak różnorodnym kinem umiliła kawa, herbata oraz popcorn. W ten sposób Mieszkańcy naszego Domu mają swoje własne kino, gdyż filmy prezentowane są na dużym ekranie projekcyjnym.

POPOŁUDNIOWE ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE - KARAOKE

 

 

'DRUŻYNOWE KALAMBURY'

14 stycznia 2019 roku

Tradycyjne, noworoczne zmagania pn. 'Drużynowe kalambury' obfitowało w wiele zabawnych sytuacji. Mieszkańcy naszego Domu nie tylko rysowali śmieszne hasła, ale przede wszystkim pokazywali polskie przysłowia i tytuły filmów. Rywalizacja była zacięta. I tak po dwóch godzinach zabawy zwyciężyła druga grupa, nieznacznie wyprzedzając pierwszą i trzecią. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali słodkie upominki, jednak najważniejsza tego dnia była dobra zabawa i wprawienie ludzi w dobry nastrój.

 

 

ARTETERAPIA I BIBLIOTERAPIA

11 stycznia 2019 roku

W piątki w naszym Domu odbywają się zajęcia manualne i z elementami biblioterapii. Tego dnia dominowały zajęcia manualne, podczas których przygotowywane były duże, papierowe kwiaty. Będą one wykorzystane podczas uroczystości organizowanych na terenie DPS Lubuczewo; będą stanowiły elementy dekoracji, m.in. podczas Balu Seniora. Mieszkańcy naszego Domu mają również swobodny dostęp do prasy, którą ochoczo przeglądali. Ten piątkowy czas spędzony został przy utworach relaksacyjnych w miłej, twórczej atmosferze.

 

 

OTWARCIE DRUGIEJ CZĘŚCI PUNKTU BIBLIOTECZNEGO DPS LUBUCZEWO

09 stycznia 2019 roku

Wychodząc naprzeciwko potrzebom i oczekiwaniom Mieszkańców DPS Lubuczewo, przygotowano drugą część punktu bibliotecznego działającego na terenie Domu. Ta część usytuowana jest w pokoju dziennym na parterze budynku i zawiera tzw. 'wolne książki', które każdy Mieszkaniec naszego Domu może czytać i wymieniać o dowolnej porze. W ten sposób dostęp do księgozbioru DPS Lubuczewo będzie możliwy przez cały czas. Pierwsza część punktu bibliotecznego Domu znajduje się w kawiarence i zawiera najnowsze pozycje książkowe, wyselekcjonowane specjalnie pod potrzeby i zainteresowania Mieszkańców.

POPOŁUDNIOWA ARTETERAPIA - WYKONYWANIE KARTEK URODZINOWYCH

 

 

'KARNAWAŁOWE DISCO' - ZABAWA KARNAWAŁOWA

09 stycznia 2019 roku

Początek roku rozpoczęliśmy zabawą karnawałową w klimacie największych dyskotekowych przebojów. W ten sposób otworzyliśmy nie tylko karnawał, ale i sezon na wydarzenia kulturalne roku 2019. Nie mogło zabraknąć również życzeń dla jubilatów z początku stycznia. Następnie wszyscy zgromadzeni ruszyli na parkiet. Mieszkańcy naszego Domu uczestniczyli w zabawach taneczno - ruchowych, podczas których m.in. wybierano mistrzów tańca. Laureaci poszczególnych konkursów otrzymali słodkie upominki.

 

 

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

03 stycznia 2019 roku

Wspólne kolędowanie było doskonałą okazją do wspomnienia minionych świąt, a także spędzenia razem czasu wolnego. Przypominając najpiękniejsze polskie kolędy, kultywujemy piękną polską tradycję śpiewania okolicznościowych utworów. Najważniejsze jednak, aby razem dzielić ten magiczny czas.

Liczba odwiedzin: 455

© Copyright DPS LUBUCZEWO, All Rights Reserved. Szablon strony: GRX.pl

    Zaloguj się    

Mapa strony