DPS LUBUCZEWO DPS LUBUCZEWO

Szukaj:Szukaj: »

14.08.2020 ARTETERAPIA, FLORYSTYKA, BUKIECIARSTWO, IKEBANA

Z okazji Święta Matki Boskiej Zielnej mieszkańcy naszego Domu uczestniczyli  w zajęciach tworzenia ikebany i układania bukietów z ziół, kwiatów i kłosów zbóż. Plenerowe zajęcia na świeżym powietrzu cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy chętnie uczyli się nowych nazw kwiatów i ziół oraz rozpoznawali po kłosach rodzaje zbóż. Stworzone własnoręcznie bukiety będą zdobiły pokoje w naszym Domu.

11.08.2020 WYJAZD DO WIGWAMU - KOŁA ŁOWIECKIEGO ,,CIETRZEW', SYLWOTERAPIA, REKREACJA, TURYSTYKA, MUZYKOTERAPIA, GRY SPORTOWE

Dzięki uprzejmości i życzliwości Koła łowieckiego - ,,Cietrzew' inna grupa mieszkańców wyjechała do Wigwamu. Korzystając z pięknej pogody mieszkańcy wolny czas spędzili aktywnie grając w gry zręcznościowe, piekąc kiełbaski, spacerując po terenie leśnym, tańcząc przy rytmach muzyki disco. Kojący wpływ natury i właściwości lecznicze drzew skutkowały dobrym nastrojem i wszyscy wrócili zadowoleni i syci.

10.08.2020 ARTETERAPIA

7 SIERPIEŃ 2020 - CIĄG DALSZY CYKLU ZAJĘĆ Z SERII ,,LAWENDOWEGO SZALEŃSTWA' - ARTETERAPIA

6 SIERPIEŃ 2020 TURYSTYKA, REKREACJA, SYLWOTERAPIA - ZAWODY WĘDKARSKIE NASZYCH MIESZKAŃCÓW

6 SIERPIEŃ 2020 SYLWOTERAPIA - DRZEWOLECZNICTWO, ZAJĘCIA FOTOGRAFICZNE

31 LIPIEC 2020 DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI - ONLINE

CYKL ZAJĘĆ O TEMATYCE MARYNISTYCZNEJ- PRZYGOTOWYWANIA DO OBCHODÓW ,,DNI MORZA'-29.06.2020, 27.07.2020, 03.08.2020, 04.08.2020

30 LIPIEC 2020 TRUDNE ROZSTANIA - POŻEGNANIE PANA KIEROWNIKA KRZYSZTOFA SUROWCA

29 LIPIEC 2020 ARTETERAPIA - ROZPOCZĘCIE CYKLU ZAJĘĆ PT: ,,LAWENDOWE SZALEŃSTWO'

28 LIPIEC 2020 SYLWOTERAPIA - ODDZIAŁYWANIE PIĘKNEM PRZYRODY

27 LIPIEC 2020 ARTETERAPIA

23 LIPIEC 2020 ZAJĘCIA MANUALNE W/G POTRZEB MIESZKAŃCÓW PRZY ZASTOSOWANIU WACHLARZU METOD W TERAPII ZAJĘCIOWEJ

15 LIPIEC 2020 TURYSTYKA, SYLWOTERAPIA, REKREACJA - WYJAZD DO WIGWAMU KOŁA ŁOWIECKIEGO ,,CIETRZEW'

13 LIPIEC 2020 ERGOTERAPIA - ZAJĘCIA MANUALNE

6 LIPIEC 2020 SYLWOTERAPIA, REKREACJA - GRIL, ZABAWOTERAPIA - GRY PLANSZOWE, MUZYKOTERAPIA - ZABAWA TANECZNA

02 LIPIEC 2020 - BIBLIOTERAPIA-PRZEGLĄD PRASY, ZABAWOTERAPIA-GRY PLANSZOWE

01 LIPIEC 2020 SYLWOTERAPIA, REKREACJA, ZBIÓR JAGÓD

30 CZERWIEC 2020 - ERGOTERAPIA - ZAJĘCIA MANUALNE

29 CZERWIEC 2020-ARTETERAPIA- ZAJĘCIA MANUALNE

ZAJĘCIA FOTOGRAFICZNE CZERWIEC 2020

ZAJĘCIA MANUALNE NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

ROWEROWE PRZEJAŻDŻKI PO TERENIE WOKÓŁ DPS LUBUCZEWO

PRACE WIELKANOCNE MIESZKAŃCÓW DPS LUBUCZEWO I ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE OD NASZYCH PRZYJACIÓŁ

 

 

QUIZ WIEDZY OGÓLNEJ

12 marca 2020 roku

Tego typu zajęcia, które polegają na wzajemnej rywalizacji, zawsze cieszą się w naszym Domu wielką popularnością. Całość quizu przygotował i poprowadził pan Cezary - miłośnik historii, literatury i geografii. Pytania były z różnych dziedzin i o różnym stopniu trudności. Z pewnością nie wszystko, ale w pewnym stopniu o sukcesie lub porażce w jakimś stopniu decydowała odrobina szczęścia. Pierwsze miejsce w 'Quizie wiedzy ogólnej' zdobył pan Ernest, drugie pan Artur, zaś trzecie pan Kamil. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, drobne upominki i gromkie brawa za rozległą wiedzę.  

 

 

DZIEŃ MĘŻCZYZNY

10 marca 2020 roku

Miały swoje święto Panie, mieli i Panowie. Mieszkańcy naszego Domu zebrali się na spotkani integracyjnym w kawiarence. Przedstawicielki naszych Pań w osobach Przewodniczącej i Wiceprzewodniczącej Samorządu Mieszkańców złożyły Panom życzenia, a potem były żarty, śmiech, kawa i coś słodkiego. 

 

 

UROCZYSTE OBCHODY DNIA KOBIET

9 marca 2020 roku

Z okazji Dnia Kobiet zorganizowaliśmy spotkanie integracyjne, podczas którego były okazjonalne życzenia od naszych Panów, kwiaty, koncert życzeń, a także kawa i słodki poczęstunek. Czas spędzony razem upłynął w miłej i serdecznej atmosferze.

KOBIECE ,,SPA' Z OKAZJI DNIA KOBIET MARZEC 2020

KARNAWAŁOWE DISCO

24 luty 2020 roku

 

 

VI SŁODKI BAL CZWARTKOWY

20 luty 2020 roku

W 'Tłusty Czwartek' tradycyjnie już nasz Dom gościł zaprzyjaźnione placówki z terenu powiatu słupskiego na VI Słodkim Balu Czwartkowym. Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor Domu - pani Monika Bill, która życzyła wszystkim zgromadzonym wspaniałej i szalonej zabawy. Następnie były już tylko i wyłącznie: dobra i głośna muzyka, zabawa, radość i śmiech. Oczywiście nie mogło zabraknąć konkursów: o laur Złotego, Srebrnego i Brązowego Pączka, na Królową i Króla Balu, Królową i Króla Tańca, Łasucha nad łasuchami i Champion Karaoke. Poszczególni uczestnicy Balu kręcili 'Kołem Szczęścia', zdobywając punkty dla swojej placówki. W klasyfikacji generalnej i tytuł 'Złotego Pączka' wywalczył nasz Dom. 'Srebrny Pączek' trafił do ZOLP Kobylnica, a 'Brązowy' do DPS Machowinko. Królową Balu został pani Nikola z Machowina, Królem - pan Rafał z Przytocka, Królową Tańca - pani Małgorzata z Lubuczewa, Królem - pan Mirosław z Kobylnicy. Dwa ostatnie tytuły powędrowały do DPS Przytocko. Championem Karaoke został pan Rafał, zaś Łasuchem nad Łasuchami pan Piotr. Po zakończonej zabawie wszyscy udali się na wspólny obiad, a po nim bbyły jeszcze kawa, herbata, soki i oczywiście tradycyjne, wszechobecne pączki. 

 

 

'WALENTYNKOWA RANDKA W CIEMNO'

12 luty 2020 roku

Do tradycji w naszym Domu należy m.in. organizowanie w Dniu Zakochanych (bądź w jego pobliżu) 'Walentynkowej Randki w Ciemno'. Tak, jak to miało miejsce w popularnym kiedyś programie, najpierw wylosowana Pani zadawała szereg nietypowych pytań Panom. Na podstawie udzielanych przez nich odpowiedzi, drogą eliminacji dokonała wyboru tego jedynego. Następnie miejsce Pani zajmował wylosowany Pan i on zadawał pytania Paniom, wsłuchując się uważnie w udzielane przez nie odpowiedzi i wybierając tę jedną jedyną. Na zakończenie wspólnej zabawy pary udały się na przygotowany poczęstunek, gdzie towarzyszyły im nastrojowa muzyka i zapalone świece. 

 

 

DNI PIZZY

10-11 luty 2020 roku

W kalendarzu świąt nietypowych pod datą 9 lutego możemy znaleźć Międzynarodowy Dzień Pizzy. Jako, że w tym roku dzień ten przypadał w niedzielę, siłą rzeczy przenieśliśmy go na dzień następny, a nawet i kolejny, ponieważ tak spodobało się Mieszkańcom naszego Domu przygotowywanie i smakowanie pizzy. Tego dnia, pod czujnym okiem terapeutów zajęciowych, wszystkie łasuchy mogły zajadać się własnoręcznie przygotowaną pizzą.

 

 

XII KARAOKE SHOW O ZŁOTY MIKROFON

03 luty 2020 roku

Już dwunasty raz w historii naszego Domu grupa 24 Mieszkańców stanęła w szranki, by powalczyć w konkursie karaoke o 'Złoty Mikrofon'. Rywalizacja przebiegała dwuetapowo pod czujnym okiem jury. Pierwszy etap to wykonanie wybranej przez siebie piosenki (dwie osoby zdecydowały się na utwory wykonywane w oryginale w języku niemieckim i angielskim). Druga runda to wykonanie wylosowanej piosenki. Laur zwycięstwa 'Złotego Mikrofonu' przypadł w udziale panu Ernestowi - będzie gom zdobił do kolejnej edycji muzycznego show.

 

 

ZABAWA INTEGRACYJNA W KALAMBURY

27 stycznia 2020 roku

Śmiało można powiedzieć, że jedną z tradycji naszego DPS jest rozgrywanie w styczniu zabawy integracyjnej pt. 'kalambury'. Zabawa jak zwykle obfitowała w wiele wręcz komicznych sytuacji. Śmiechu było co niemiara, gdyż uczestnicy w rozmaity sposób (rysując lub pokazując) starali się przedstawić znane polskie przysłowia i powiedzenia.

 

 

ZAJĘCIA BIBLIOTERAPEUTYCZNE W SŁUPSKICH BIBLIOTEKACH

24 stycznia 2020 roku

W tym dniu Mieszkańcy naszego Domu mogli rozszerzyć swoje horyzonty czytelnicze poprzez udział w zajęciach biblioterapeutycznych w słupskich bibliotekach. Ponownie udali się do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej i czytelni Biblioteki Głównej Akademii Pomorskiej w Słupsku. Dzięki takim wyjazdom nasi podopieczni mogą skorzystać z pozycji książkowych i czasopiśmienniczych niedostępnych w naszym Domu. 

 

 

III BAL SENIORA 2020

21 stycznia 2020 roku

W tym roku uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka trwały dwa dni. Pierwszy z nich przeznaczony został na III Bal Seniora. Były życzenia, wspólne tańce, a także różne konkurencje, takie jak: przewijanie motka, wbijanie gwoździ w drewniany klocek, rysowanie babci i dziadka z zawiązanymi oczami, układanie kocich puzzli, czy wyścigi 'noga, ręka, pupa'. Drugiego dnia Mieszkańcy Domu zgromadzili się w kawiarence, by przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku wspólnie obejrzeć cykl krótkich filmów pod tytułem 'Legendy polskie'. 

ZAJĘCIA SPORTOWE NA LODOWISKU W REDZIKOWIE

16 stycznia 2020 rok

KOLĘDOWE KARAOKE

7 stycznia 2020 roku

Liczba odwiedzin: 416

© Copyright DPS LUBUCZEWO, All Rights Reserved. Szablon strony: GRX.pl

    Zaloguj się    

Mapa strony