DPS LUBUCZEWO DPS LUBUCZEWO

Szukaj:Szukaj: »

 

VII Powiatowy Przegląd Kabaretów Wszelakich „Obciach”

Kobylnica 2014


II miejsce grupy teatralnej DPS Lubuczewo Epitetem po Metaforze z autorskim przedstawieniem kabaretowym „Bitwa pod Grunwaldem”


   Na teatralnej scenie przed publicznością wystąpiło 17 kabaretów w trzech kategoriach: dzieci, młodzież i dorośli. Doznałem wielu pozytywnych wrażeń, jestem dumny z sukcesu, który osiągnęliśmy. Włożyliśmy w to dużo pracy, ale było warto. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że musieliśmy przechodzić pod stołem, aby dostać się do garderoby. Ogólnie było wspaniale.


Marcin

 


   Na turniej udaliśmy się pełni nadziei i niepokoju zarazem. Nadziei, że coś zwojujemy, a niepokoju, że będzie klapa, czyli po prostu „Obciach”. Nie obyło się bez tremy. Artur się denerwował, nerwowo spoglądał w tekst, a ja (Cezary) według relacji terapeutki Gosi robiłem się czerwony na twarzy. Wreszcie wstąpiliśmy na scenę. Szło nam lepiej niż średnio. Popełniliśmy bowiem dwie gafy. Tylko narrator Marcin wypadł bardzo dobrze, może i dlatego, że miał najłatwiejszą rolę. Kiedy rozbrzmiała muzyka przygotowana przez naszego instruktora Krzyśka, tzn. jodłowanie, cała publiczność klaskała. Drugi dobry moment to chwila, gdy Artur (Jagiełło) ugodził mnie (Ulrich von Jungingen) mieczem, rzucił nim, mówiąc: „Nie cierpię przemocy!”. I na koniec pojawiła się Magda ze swoją równie lakoniczną, co świetną puentą: „Na fejsie!”. Na ogłoszenie werdyktu jury, mimo planowanych dwudziestu minut, czekaliśmy godzinę. Ku naszemu miłemu zaskoczeniu, zajęliśmy drugie miejsce. Odebraliśmy okolicznościowy dyplom i statuetkę. Poprosiłem o mikrofon i powiedziałem do publiczności: „Szanowni Państwo! Występ w tym przeglądzie to był naprawdę obciach!”. I tak szczęśliwi wróciliśmy do Domu. Spotkały nas gratulacje i zaszczyty. Pani Dyrektor naszego Domu też była zadowolona i zachwycona. A my żartujemy, że teraz dopiero czekają nas wyjazdy, wywiady i autografy.


Cezary

Liczba odwiedzin: 1350

© Copyright DPS LUBUCZEWO, All Rights Reserved. Szablon strony: GRX.pl

    Zaloguj się    

Mapa strony